TARK KAHJURITÕRJE PROGRAMM (Smart Pest Control Program)
Toiduainete käitleja - tunnustamine - enesekontrollisüsteemi - enesekontrolliplaan – kahjutitõrjeplaan. Korrektne ning täpne aruandlus.
TARK KAHJURITÕRJE PROGRAMM ehk Smart Pest Control Program (SPCP) on mugav ning kaasaegne lähenemine kahjuritõrje korraldamisel! Realajas on veebis või pilveteenuses nähtavad monitooringu- või hooldustõrjete raportid. Kui soovid rohkem infot, võta kindlasti ühendust kasutades kontaktivormi või helista telefonil +372 559 22680
- Vaatamine toimub ainult läbi unikaalse turvakoodi sisestamisega.
- Lepingupartnerina näete enda tootmisega või ettevõttega seonduvaid tulemusi.
- Trendianalüüs kahjurite populatsioonidünaamikaga või esinemisagedusega reaalajas.
- Tõrjepunktid ja nende võrgustiku paiknemine asendiskeemil.
- Tõrjepunktide laadimise kuupäevad, kasutatud tõrjevahendid või tõrjepreparaadid, koos järgmise regulaarse külastuspäevaga on NFC skaneerimisel nähtavad Teie nutiseadmes (võtmekoodi alusel).
- Skeemid, sinna on asetatud aktiivsed tõrjejaamad, valguspüünised ning monitooringupunktid.
- Kahjuritõrjeplaanid.
- Lepingud.
- Ohutuskaardid ja lisatud tõrjemeetmed.
- Seirete ning tõrjetööde ajalugu.
Seirepunktid
QR skaneerimisega edastatakse seirepunktides toimuv info tekstitöötluse programmi. Raportile on võimalus lisada foto loetud sihtmärkide kogusega. Seda on ka mugav auditile või välisauditile esitleda. Esitlused on selged, täpsed ning nende alusel saab juba järgmisi samme ette prognoosida.
Aga samas on kõigil soovijatel võimalus jätkata traditsioonilise “vana maailma” kahjuritõrjeprogrammiga, mis on paberkandjal.
Närilised kahjustavad närides kõike mis ette jääb, mööblit, juhtmeid, küpsiseid või pakendeid. Hävitab, reostab toidu või kauba levitades samaaegselt haiguseid, viiruseid või ka allergilisi reaktsioone personali hulgas. Hiire uriin on iseloomuliku lõhnaga. Aktiivseks muutuvad närilised õhtul ja öösel joostes mööda tootmist või ladu ringi millega häirivad valvesüsteemide tööd ja tekitavad tühiväljakutseid operatiivmeeskondadele.
Deratisatsioonis kasutatakse suletud turvakonteinereid millesse on sisse laetud õiges kontsentratsioonis nõuetele vastav rodentitsiid. Konteineri eesmärk on jagada rodentitsiidi ainult sihtorganismile ja hoida ära tootmises rodent saastumist.
Näriliste seirejaamades on kõik enamasti sarnane nagu deratisatsioonipunktidega. Erinevus seisneb selles, et seirepunktidesse on paigaldatud monitooringuvahend mis ei sisalda oma koostises rodentitsiiidilist toimeainet. Kui näriliste seirepunktis avastatakse regulaarse inspekteerimise käigus sihtorganismi tegevusjälgi siis koostatakse ajutine näriliste tõrjekava. Tõrjekava kestvus on 90 päeva, tõrjekava lõppedes koostab desinfektor kliendile tõrjeraporti.
Putukate tõrjes korraldatakse ettevõttes kahjuritõrjehoolduseid kahjuritõrjeplaanis märgitud sagedusega 6-12 korda aastas. Selliselt tegutsedes tagab Control Lab Teile pideva tõrjevalmiduse ja kahjurite vaba tootmisala/ladustamisala. Kui juhtub, et tuleb kas siis kaubaga või transpordiga (täpselt nagu B2B kaubanduses) asutusse kahjur siis on juba toimiv pestcontrol kahjurputukat ees ootamas. Eesmärk on või peaks olema sihtorganismide peatamine enne nende massilist paljunemist.
Lendavate putukate kontrolli alla võtmiseks kasutame valguspüüniseid, feromonpüüniseid, atraktiivlõkse või liimpüüniseid.
Valguspüünis on UV valgusega peibutav ja liimplaadiga töötav lendavate putukate kokku koguja tootmisalal kuni 40m². Liimpaber vahetatakse välja sõltuvalt kahjuritõrjeplaanis fikseeritud intervalliga 30-60 päeva möödumisel. UV valguselemente vahetatakse välja üks kord aastas.